Příběhy z praxe

Vánoční dárky putovaly k více než 170 dětem – děkujeme

Mgr. Nikola Nováková
Příběhy z praxe
Zastavit každodenní shon. Podělit se o radost s přáteli, známými, s rodinou. Vidět jiskry v dětských očích. Zažít pohodu a radost v rodinném kruhu.
Vánoční svátky prožívá každý z nás trochu jinak, a přesto je nám něco společné – chceme zažívat tu pravou vánoční atmosféru. Mnoho dětí však žije v rodinách, kde to nejde z finančních důvodů úplně tak snadno zařídit.
S rodinami, s nimiž jsme v kontaktu, řešíme i to, že jejich děti pod stromečkem dárky mít nebudou. Ve škole, z reklam, všude kolem nás zaznívají dotazy na to, co si přejí pod stromeček. Co ale odpovědět, když v jejich světě se přání neplní tak snadno? Všechny děti, i ty zapojené v našem programu, mají mnoho přání, ale často se jim nevyplní. Proto musíme poděkovat těm, kterým to není lhostejné a věnují svůj čas, energii, případně dárek pro rozsvícení očí dětí z chudých rodin. Děkujeme všem, kteří se zapojili do projektu Krabice od bot. Především děkujeme paní Janě Žárské z knihovny v Černilově, která nás oslovila s možností zprostředkovat takto dárky pro některé naše rodiny a celý projekt od nich až k nám koordinovala. Dále pak děkujeme Evě Pozníkové a Tereze Karáskové z Magistrátu města Hradec Králové za uspořádání sbírky dárků pro děti, do které se zapojili nejen pracovníci z odboru školství, ale také zaměstnanci Komerční banky v Hradci Králové.
Dárky jsme předali do více než 75 rodin. Přes 170 dětí z těchto rodin tak letos pod stromečkem najde své vysněné autíčko, knížku, deskovou hru, plyšáka a mnoho dalšího. Dárky putovaly do rodin v celém Královéhradeckém kraji.
Přejeme i vám krásné prožití vánočních svátků a mnoho splněných přání.