Příběhy z praxe

V terénu bez přerušení a bezpečně!

Mgr. Lenka Matoušková
Příběhy z praxe
Děkujeme Výboru dobré vůle nadace Olgy Havlové Nadačnímu fondu Albert za finanční příspěvky, za které jsme mohli pořídit pro naše zaměstnance dostatek nezbytných ochranných prostředků.
 
I díky nim jsme nemuseli přerušit naši činnost v terénu a mohli potřebným klientům poskytovat pomoc v rámci obou našich programů – pro jednotlivce i rodiny – nepřetržitě a bezpečně.
 
Z nadačních příspěvků jsme od jara do současnosti pořídili například 1 200 chirurgických roušek, 280 respirátorů, přes 500 párů návleků, ale také například téměř 100 balení antibakteriálních vlhčených ubrousků a 45 litrů dezinfekce na ruce.
 
Terénní pracovníci Aufori jsou sociálními pracovníky, pedagogy nebo pracovníky v sociálních službách.
 

V době nouzového stavu, ve kterém se nacházíme už několikátý měsíc, se naši pracovníci věnují především:

  • lidem v mimořádných krizových životních situacích spojených se ztrátou bydlení, zaměstnání a výrazným poklesem příjmů (často z důvodu ztráty příjmu v důsledku nařízení Vlády v boji proti COVID-19);
  • ohroženým dětem a jejich rodinám – dětem ohroženým zanedbáváním a nepřiměřeným zacházením ze strany rodičů, dětem vyloučeným ze systému vzdělávání v době uzavřených škol a dětem, kterým hrozí odebrání z rodiny z jiných důvodů.
V těchto případech bývá osobní kontakt nenahraditelný, proto zůstáváme s potřebnými cílovými skupinami v osobním kontaktu. Děkujeme oběma organizacím, že to i díky nim můžeme dělat bez přerušení a bezpečně!