Příběhy z praxe

Taky bych chtěl být hasičem!

Bc. Matěj Hroch
Příběhy z praxe
Stalo se již tradicí, že v Aufori se „Baví celá rodina“ vždy po vysvědčení 2x do roka. Letos tomu nebylo jinak. Akce se konala v pátek 3. 7. 2020 ve sboru dobrovolných hasičů v Třebši v Hradci Králové a u rybníka Češík.
 
Akce se zúčastnilo celkem 10 dětí a 8 rodičů. Společně jsme navštívili hasičskou zbrojnici v Třebši v Hradci Králové. Nahlédli jsme do interiéru hasičského auta a mohli si prohlédnout hasičskou cisternu. „Taky bych chtěl být hasičem!“ - byla reakce jednoho z mladších kluků. Všechny děti se zaujetím poslouchaly, co práce hasičů obnáší a měly spoustu otázek. Ty nejodvážnější z nich si vyzkoušely, jak fyzicky náročná práce to je. Oblékly si hasičskou uniformu s helmou a dýchacím přístrojem. Celý oblek vážil více jak 20 kg. Poté si zkusily načas oběhnout hasičskou cisternu.
 
Po hodině na děti čekala stezka, která byla vyznačená fáborky. Vzhledem k vysokým teplotám, které na začátku července panovaly, se děti měly možnost po cestě občerstvit nanuky. Na stezce, která vedla do Hradeckých lesů, bylo rozmístěno celkem 5 stanovišť, na kterých děti plnily úkoly. Na posledním, pátém stanovišti, měly děti za úkol společně s rodiči najít dřevo a pomoci rozdělat oheň na veřejném ohništi u rybníka Češík. S plnými žaludky jsme navečer odešli příjemnou procházkou zpět na zastávku MHD, kde se naše cesty rozešly.
 
Během společného odpoledne děti s rodiči nachodili spoustu kroků. O to více si vážíme pozitivní zpětné vazby, která k nám bezprostředně po skončení akce dorazila. „Děkujeme moc za dnešní skvělé posezení. Líbilo se nám všechno. Rádi bychom to s vámi zopakovali. Takový hezký zážitek Eliška* nezažila jako dnes.“
 
*jméno bylo změněno