Příběhy z praxe

Srpen ve znamení nových zážitků

Autorky: Vendula Bubelová, DiS., Mgr. Daniela Štohandlová, Mgr. Leona Zemanová
Příběhy z praxe
Akci „Baví se celá rodina“ pořádáme pravidelně pro sociálně znevýhodněné rodiny, aby i ony měly šanci zažít během letních prázdnin volnočasovou akci, která pro ně bude dobře dostupná nejen finančně, ale i místně. Akci pořádáme pro rodiny z Hradecka, Jaroměřska, Náchodska a Kostelecka.

Šnůru akcí pro rodiny jsme odstartovali s rodinami z Jaroměřska

Díky finanční podpoře Nadačního fondu Tesca jsme rodinám mohli dopřát 16. srpna celodenní výlet na farmu Wenet, kde jsme si společně mohli prohlídnout nejrůznější zvířata, od drůbeže, koz, ovcí až po dikobrazy, pštrosy, lamy nebo velbloudy.
Po celou dobu návštěvy jsme mohli zvířata i krmit.

O dva dny později jsme za horkého počasí vyrazili na akci s rodinami z Náchodska

A to  18. srpna za finanční podpory MAS Stolové hory. Sešli jsme se na autobusovém nádraží v Polici nad Metují, odkud jsme se vydali po fáborky vyznačené stezce. Na cestu děti měly přichystanou mapu, podle které hledaly stanoviště s úkoly, za jejichž splnění získaly barevnou značku do připravených archů. 
Stezka nás dovedla až na farmu Turov, kde na děti kromě občerstvení, prohlídek stáje a zajímavých informací čekala hlavně projížďka na koních.

Hradci Králové se akce konala  na Stříbrném rybníce v Gladiátor race aréně

Děti měly možnost vyřádit se 26. srpna na překážkové dráze, která byla připravena na míru jejich věku a dovednostem
Po sportovním odpoledni jsme si společně sedli k táboráku, u kterého jsme kromě opékání buřtů mohli sdílet zážitky ze zábavného odpoledne.

Těsně před koncem prázdnin jsme měli připravenou akci ještě pro rodiny na Kostelecku

Tentokrát díky finanční podpoře z MAS Nad Orlicí. S rodinami jsme se sešli  29. srpna na zastávce v Častolovicích a vydali se do zámeckého parku, kde byly pro účastníky připraveny úkoly, hry a nová dobrodružství. Na každém z pěti stanovišť čekaly na děti dva úkoly, za jejichž splnění byla návštěva zámeckého zvěřince. 
Protože všechny děti byly statečné a nadšeně se jaly krmení zvířat ve zvěřinci, čekaly na ně ještě malé odměny. Rozloučili jsme se se zmrzlinou v ruce plní hlavně nových zážitků.
Na akci Baví se celá rodina dorazilo na různých místech Královéhradeckého kraje celkem 49 dětí a 26 dospělých.
 
 
Autorky: Vendula Bubelová, DiS., Mgr. Daniela Štohandlová, Mgr. Leona Zemanová
V pátek 24. května bude ambulance Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi v Hradci králové z provozních důvodů uzavřena. Kontaktovat nás můžete na telefonu: 774 855 749.