Příběhy z praxe

Sbírka školákům od srdce

Mgr. Šárka Jirásková .
Příběhy z praxe
Ve dnech 2. - 3. 9. 2023 se konal druhý ročník sbírky Školákům od srdce, kterou pořádá Diakonie Českobratrské církve evangelické ve spolupráci s TV Nova ve vybraných obchodech Tesco. Aufori se do sbírky zapojila poprvé, a to konkrétně v Jaroměři. Sbírku zde zajistilo celkem 6 dobrovolníků, 4 z nich byli naši kolegové z Aufori.
Dárci v jaroměřském Tesku během víkendu pořídili více než 1800 různých školních pomůcek. Psací a výtvarné potřeby, pravítka, kružítka, sešity, penály i školní aktovky. Hned první školní týden jsme rozvezli pomůcky celkem 93 dětem z 42 rodin z Královéhradeckého kraje. Více než 400 školních sešitů a 100 psacích tužek u nás ještě zbývá a my je dětem rozdáme v průběhu školního roku podle aktuální potřeby.
Začátek školního roku bývá pro rodiny s dětmi obzvlášť nákladný, a proto se na něj některé rodiny musí připravovat již dlouhou dobu dopředu. Školní pomůcky jsme například předali rodině Dvořákových* , která dlouhodobě bydlí na ubytovně v Hradci Králové. Vzhledem k tomu, že se rodina potýká s náročnou finanční situací a peněz nemívají nazbyt, zajištění školních pomůcek pro jejich 4 děti je tak pro ně velmi náročné. Dvořákovi se snažili ve spolupráci se sociálním pracovníkem postupně vytvořit takovou finanční rezervu, aby jim pokryla náklady spojené se zajištěním všech školních pomůcek. Rodině se podařilo nastřádat několik tisíc korun, za které pořídili svým dětem pracovní sešity a učebnice. Pomůcky na psaní, rýsování a výtvarnou výchovu už však z vlastních zdrojů zajistit nedokázali. Rodině jsme proto tyto nezbytné pomůcky poskytli díky sbírce Školákům od srdce a jim tak zbylo dostatek financí na zajištění potravin a zaplacení nájmu.
 
Naše poděkování patří pořadatelům i všem dobrovolníkům, kteří se na zajištění této smysluplné akce podíleli. Děkujeme a těšíme se na další ročníky.
 
*jméno bylo změněno
V pátek 24. května bude ambulance Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi v Hradci králové z provozních důvodů uzavřena. Kontaktovat nás můžete na telefonu: 774 855 749.