První Den otevřených dveří v Kostelci nad Orlicí máme úspěšně za sebou

Mgr. Nikola Nováková
První den otevřených dveří naší kontaktní místnosti v Kostelci nad Orlicí proběhl ve čtvrtek 15. září 2016.
V terénních programech pracujeme primárně s lidmi v jejich přirozeném prostředí. Tím je především byt, ve kterém lidé žijí, ale mnohdy také ulice, centrum města ad. Někdy je však kontakt s klienty vhodnější v prostředí, které poskytuje více soukromí. Jindy jsou schůzky s klienty v prostorách kanceláře více aktivizační či efektivnější. Jsme proto rádi, že díky podpoře Města Kostelec nad Orlicí můžeme využívat kontaktní místnost, která nabízí bezpečné prostředí pro řadu našich klientů. Součástí naší činnosti je i spolupráce s dalšími organizace a institucemi, tak aby situace klientů byla řešena komplexně. Rozhodli jsme se proto uspořádat Den otevřených dveří pro kolegy z návazných služeb, aby i oni poznali prostory, ve kterých působíme a abychom se lépe poznali i my navzájem. Děkujeme všem, kteří za námi ve čtvrtek 15. září zavítali, ale i těm, kteří s námi spolupracují a tohoto dne se nemohli zúčastnit. 
„Na den otevřených dveří jsem se velice těšila. Je to vhodná příležitost pro navázání nové spolupráce nebo prohloubení té stávající. Jsem ráda, že jsem se mohla seznámit se dvěma novými pracovnicemi oddělení sociálně právní ochrany dětí v Kostelci nad Orlicí a sociální pracovnicí Péče o duševní zdraví z Rychnova. Byl to hezký den a pevně doufám, že příští rok bude ještě úspěšnější.“
takto hodnotila akci terénní pracovnice Andrea Vítková působící na Kostelecku.

Den otevřených dveří je za námi a nyní nezbývá, než nové kontakty prohloubit společnou prací.