Příběhy z praxe

Projížďka na koních, tvoření z přírodnin i lanový park

Mgr. Nikola Prorok
Příběhy z praxe

Cesta kolem světa za 10 dní je u konce …. Tak zase za rok! 

Znalosti o světě, které mnohé děti sypaly z rukávu s cílem vyhrát hru, byly neuvěřitelné a i my, vedoucí, jsme se nestačili divit. Děti byly na táboře rozděleny do 4 týmů, které reprezentovaly kontinenty Ameriky, Asie, Evropy a Afriky. Každý tým pro ostatní připravil „prezentaci“ zajímavostí o svém kontinentu. K tomu účelu jsme s sebou měli obrázkovou mapu světa, globus, encyklopedie, ale děti nic z toho nepotřebovaly a chrlily jednu zajímavost za druhou. Všechny informace jsme pak využili také při celotáborové hře, a tak jsme si to mnohem lépe zapamatovali i my, vedoucí ????.
I v letošním roce jsme pro děti přichystali zážitkový program. Ten nám pomohl zajistit již tradičně Tomáš Slavata, který každý rok pro děti připravuje závod v triatlonu, a Lukáš Tříska, který na tábor jezdí s lanovým programem. Nechyběla šipkovaná, spojená již tradičně s návštěvou nedaleké rozhledny Chlum. A letos poprvé nás navštívili dobrovolní hasiči z Račic nad Trotinou, kteří dětem ukázali hasičskou techniku i poskytování první pomoci. To všechno si děti mohly vyzkoušet na vlastní kůži, a nakonec jsme tuto návštěvu zakončili hasičským závodem, do kterého se zapojili děti i vedoucí. Vypravili jsme se také na celodenní výlet do Miletína, kde jsme měli možnost nakouknout, jak vznikají pravé hořické trubičky, zkusili jsme si jejich výrobu a pak jsme naše vlastnoruční výtvory ochutnali. A co jsme ještě zkusili na vlastní kůži? Třeba žonglování… Na tábor za námi totiž přijeli Tomáš Jajčík a Jan Černík z žonglérské skupiny Ascarya z Hradce Králové s workshopem žonglování. Na hlavu nám tak chvíli padaly míčky, kuželky, talíře a tyčky. Ale za chvíli nám to šlo dobře a vše létalo vzduchem tak, jak mělo.
Znalosti o světě, které mnohé děti sypaly z rukávu s cílem vyhrát hru, byly neuvěřitelné a i my, vedoucí, jsme se nestačili divit.
Tábora se účastnilo 29 dětí ve věku od 6 do 15 let. Na konci jsme se jich zeptali, jak se jim tábor líbil. Dostaly se k nám třeba tyhle odpovědi:

„Líbil, škoda, že nemůže být delší.“

„Líbil moc, kromě ranní rozcvičky.“

„Líbil a nic bych neměnil.“

„Na táboře to bylo super, nejvíc se mi líbil bazén a letní kino.“

Jsme velmi rádi, že si tábor děti užily. I nám, vedoucím, se líbil moc. Přijeli jsme domů s novými zážitky, zkušenostmi a inspirací do dalších ročníků, na které se už velmi těšíme.
 
Autorka: Mgr. Nikola Prorok, vedoucí tábora