Příběhy z praxe

Pracovníci Aufori prochází výcvikem v krizové intervenci

tým pracovníků Aufori
Příběhy z praxe
Díky realizaci projektu „Podpora kvality terénního programu v Královéhradeckém kraji“, podpořeného z Evropského sociálního fondu v rámci Operačního programu Zaměstnanost, se v letošním a příštím roce zúčastní 12 pracovníků Aufori kurzu Kompletní krizové intervence v rozsahu 150 hodin. Pracovníci kurz postupně ukončí v říjnu 2019, v prosinci 2019 a v únoru 2020.
 
Do projektu jsme výcvik v krizové intervenci zařadili právě proto, že se naši terénní pracovníci každodenně setkávají u klientů s krizovými situacemi, jako je ztráta bydlení, majetku, hrozba odebrání dětí z rodiny, vážné zdravotní onemocnění apod. Pracují rovněž s lidmi, kteří jsou v depresi nebo jsou naopak pod vlivem životních okolností agresivní, manipulující.
 
Kurz pro nás zajišťuje organizace Déčko Liberec, z. s. Zde Vám přinášíme některé z pocitů a dojmů našich pracovníků, kteří se v současné době výcviku v krizové intervenci účastní:
  • “Je to velmi náročný kurz, časově, na pozornost, ale i emocionálně. Kurz je velmi intenzivní. Je potřeba plné nasazení a soustředění, pokud v rámci praktických cvičení děláš interventa i pokud děláš klienta“ (Bc. Petra Rojíková)
  • „Naši klienti se často nacházejí v krizových situacích. Díky účasti na kurzu si nyní lépe uvědomuji, jak se s tím dá pracovat“. (Mgr. Jana Bašová)
  • „Mám za sebou 2. modul výcviku v krizové intervenci a jsem nadšená. Výcvik je hodně intenzivní a je veden velice profesionálně. Svoje využití si najde určitě nejen v oblasti terénní sociální práce, ale všude, kde přicházíme do kontaktu s lidmi“. (Bc. Adéla Vlčková)
KI-05.2019