Pomoc lehká jako pírko – do Peříčkového týdne se zapojila většina lidí v Aufori

tým pracovníků Aufori
V Aufori jsme různorodá parta lidí, jak možná sami víte, pokud se s námi trochu více znáte. Všechny nás ale spojuje touha vyrovnávat aspoň trochu nefér podmínky lidí, kteří v životě neměli tolik štěstí jako my.
V posledním březnovém týdnu nás i proto propojila ještě jedna věc - většina z nás aspoň na chvíli oblékla žluté tričko a vyrazila do ulic hledat lidi, kteří by chtěli přispět do sbírky Pomozte dětem.
Sbírku pořádá Nadace rozvoje občanské společnosti, která naši činnost v Aufori dlouhodobě podporuje. I to je důvod, proč jsme se do sbírky žlutého kuřete jako tým již potřetí zapojili. Letos ale v rekordním počtu, peříčka nás prodávalo celkem 20, zapojili jsme všichni, lidi „z kanceláře“ i lidi „z terénu.“
 
Žlutá peříčka se s námi dostala celkem do 5 měst Královéhradeckého kraje – kromě Hradce Králové také do Náchoda, Jaroměře, JičínaHostinného.
Díky kolegyni Janě, naší terénní sociální pracovnici, vycestovalo několik peříček ale také až do Moravskoslezského kraje. Jana má totiž maminku, která pracuje v Léčebně dlouhodobě nemocných v Klokočově a která nadchla pro sbírku i další místní pečovatelky a zdravotní sestřičky.
Možná byste si stejně jako my mohli myslet, že celostátní sbírku s maskotem žlutého kuřete zná už prostě každý. Nebylo ale tomu tak, podařilo se nám oslovit i lidi, kteří o možnosti podpořit znevýhodněné děti v této sbírce nevěděli. S některými z nich jsme se tomu docela i zasmáli, třeba naše kolegyně Míša, sociální pracovnice, která potkala pána, který si nejprve myslel, že přispívá na nějaké smažené či pečené kuře pro někoho k obědu.

Ti, kteří sbírku znali, ochotně přispívali i většími částkami, rádi využili možnosti přispět přes QR kód a také si pochvalovali, že ve žlutých tričkách krásně „svítíme" i na dálku. Těší nás, že jsme alespoň malým dílem mohli jako dobrovolníci ke sbírce přispět a že díky ní nezůstanou stovky znevýhodněných dětí v dalším roce bez potřebné pomoci.
diplom
V pátek 24. května bude ambulance Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi v Hradci králové z provozních důvodů uzavřena. Kontaktovat nás můžete na telefonu: 774 855 749.