Náš čtyřlístek změnil barvu i tvar. Jeho poslání ale zůstává stejné

Tým Aufori
V Aufori věříme, že si každý zaslouží šanci na důstojný život a příležitost začít znovu, i když se mu dlouho nedaří. K tomu je většinou potřeba trocha štěstí, podpory a odvahy. Letos slavíme 10. narozeniny a tak rekapitulujeme.Těší nás, že naše poslání zůstává stejné, ale vše ostatní se vyvíjí. I naše značka. S hrdostí proto oznamujeme, že do dalšího desetiletí vstupujeme s novým logem, webem a vizuálem.
aufori-vizitka2023-mockup_01

Naše 10letá cesta začala lehkou rebélií

Aufori vznikla před 10 lety z velké touhy ukázat, že se sociální služby dají poskytovat zároveň odborně, eticky i transparentně. Chtěli jsme se odlišit a naplnit svou poněkud buřičskou potřebu vytvořit alternativu k tomu, s čím jsme se tehdy v sociálních službách setkávali.

Dnes velebíme kreativitu a efektivitu

Po deseti letech v Aufori už námi nelomcuje tolik rebélie. Zkušenosti nás naučily, že se nejdál posuneme skrze smysluplnou a efektivní spolupráci. Neustále se učíme ze svých chyb a pokračujeme v odvaze dělat věci jinak, pokud to znamená lépe. 
Být kreativní, plní života a dostát svým hodnotám. Tomu bylo potřeba přizpůsobit i naši prezentaci.
Odvážnější paleta šťastných barev
Nové logo a vizuální identita vystihuje náš závazek a odhodlání pracovat na pozitivních změnách v životě klientů. Notnou statečnost, podporu a trochu štěstí vyžaduje i naše práce. A my jsme si přáli, aby se to promítlo i navenek.
 
V logu a vizuálech jsme proto zvolili pestřejší paletu barev a hravé tvary, které oslavují rozmanitost klientů, podporovatelů i kolegů. Nový vzhled je vyjádřením přesvědčení, že každý člověk může ostatním nabídnout něco jedinečného. Jen se navzájem nesmíme strkat do stereotypních škatulek. Ušetřenou energii bychom namísto toho měli investovat do vzájemné podpory. Díky tomu i jako společnost vytvoříme pozitivní změnu.
aufori-vizitka2023-mockup_01

Čtyřlístek i claim v logu zůstává. Setřeli jsme z nich ale historický prach

Náš hlavní symbol, čtyřlístek, si necháváme, protože správně vystihuje štěstí a naději, o kterou každodenní prací usilujeme. Přibyly ale barvy a tvary, které ho obklopují. Aufori totiž není zkostnatělou institucí. Její podstatou je neustálá zvídavost, touha věci posouvat a naplno rozehrávat. To s novou paletou barev a vzorů půjde snáz. 
Aufori zelená
Symbolizuje přírodu a pobyt venku, kam se za klienty často vydáváme v rámci terénního programu.
Aufori nebesky modrá
Symbolizuje dětskou zvídavost, hravost a laskavost, kterou se snažíme v našich malých klientech posilovat.
Pomoc při jednání s úřady
Symbolizuje náročnou práci i situaci švadlenek, které se skrze šití snaží vydobýt samostatnost navzdory nelehkým životním překážkám.
Švadlenkovsky růžová
Symbolizuje zjemnění pracovních podmínek a citlivost k odlišnostem, které se švadlenkám snažíme dopřát.
Aufori tmavě šedá
Symbolizuje přesvědčení, že svět není černobílý, i odhodlání tuto myšlenku propagovat v celé společnosti skrze naše služby a aktivity.
Aufori žlutá
Symbolizuje radost, naději a uvolnění během volnočasových aktivit, které pořádáme pro znevýhodněné rodiny.
Švadlenkovsky modrá
Spadají sem problémy s návyky dětí i dospělých. Učíme rodiče, jak si zorganizovat čas s dětmi, co v jakém věku potřebují a učíme je různé rozvojové aktivity.
Barvy se mění, podstata Aufori zůstává
I nadále budeme posilovat jednotlivce a rodiny, kteří se ocitli na okraji společnosti. Každý den společně pracujeme na tom, aby postupně prolomili kruh znevýhodnění i chudoby a tím budujeme silnější a zdravější společnost pro nás všechny.
aufori-vizitka2023-mockup_01

Připojte se k naší květnové oslavě 10. narozenin

Na FacebookuInstagramu sdílíme střípky z našich kanceláří, rekapitulaci úspěchů, přání od klientů i dlouholetých podporovatelů. Rádi vás tu uvidíme.