Měsíc štědrosti v Aufori

Mgr. Šárka Jirásková
I v loňském roce jsme se my, pracovníci Aufori, velmi aktivně zapojili do několika projektů v rámci Giving Tuesday - světového dne štědrosti. Mimo to, že jsme opět rozdávali balíčky se štěstíčky přímo v ulicích 29.11., podnikli jsme v průběhu měsíců listopad a prosinec celou řadu dobrých skutků, které se teď pokusíme stručně představit.
Vše jsme odstartovali spuštěním sbírky na náš letní tábor DESET DNÍ JINAK, který Aufori ve spolupráci s Magistrátem města Hradec Králové pořádala již 7krát. V průběhu trvání sbírky se nám na dárcovské platformě Znesnáze21 podařilo vybrat 21 500 Kč. 
 
Dále jsme se v listopadu zapojili do Sbírky potravin, která probíhala 12.11. po celé České republice. Naši pracovníci vybírali potraviny v prodejnách v Hradci Králové a v Jičíně. Patřili tedy mezi 3885 dobrovolníků, kteří za celý den nasbírali od štědrých dárců 526 tun potravin a 58 tun drogerie. 
 
29.11. se Aufori podruhé zapojila do dne štědrosti, takzvaného Giving Tuesday. Tento den by měl být opakem nákupního šílenství v rámci Black Friday a cílem je šířit po celém světě štědrost, dobrotu a radost. My jsme v letošním roce poprosili o pomoc také děti, od kterých jsme do „štěstíček“ získaly vlastnoručně kreslené obrázky pro radost a hezčí den obdarovaných. Mimo obrázku od dětí jsme do balíčků dávali čokolády - Čokoládu Eva a CARLA Chocolate. Naši pracovníci buď cíleně, v rámci terénu, nebo v rámci školení rozdali 380 štěstíček v 11 městech, většinou v Královehradeckém kraji. Konkrétně se balíčky objevily v Hradci Králové, Jaroměři, Smiřicích.  Náchodě, Červeném Kostelci, Pilníkově, Úpici, Dobrušce, Rychnově nad Kněžnou, Jičíně a v Praze. 
 
V rámci celoorganizační porady, která probíhá pravidelně 4x ročně a účastní se jí všichni naši pracovníci, jsme ukončili vlastní interní sbírku. Tato sbírka je vyhlašována jednou za rok. Každý má možnost navrhnout projekt, organizaci, nebo jednotlivce, a poté se hlasováním rozhodne, pro koho se bude finanční prostředek vybírat. V roce 2022 jsme vybírali na Dětský domov v Jaroměři, kde potřebují větší auto, aby mohli brát více dětí jednodušeji na výlety. Sbírka probíhala v průběhu celého kalendářního roku, v prosinci byla ukončena a vybraná částka 3010 Kč byla zaslána na účet DD Jaroměř. 
 
Pravidelně o Vánocích děti obdarováváme dárky ze sbírky Krabice od bot. Novinkou v letošním roce bylo sbírání individuálních přání od dětí. Konkrétní přání jsme sdíleli mezi veřejnost a podařilo se nám vybrat všechny dárky a díky tomu splnit 50 přání dětí, které by jinak pravděpodobně tento vysněný dárek pod vánočním stromem nenašly.  Letos Giving Tuesday připadá na úterý 28. listopadu 2023 a my v Aufori už nyní pomalu vymýšlíme, jak se zapojíme. S dobrými skutky ale určitě nebudeme čekat až na konec roku :-)
Letos Giving Tuesday připadá na úterý 28. listopadu 2023 a my v Aufori už nyní pomalu vymýšlíme, jak se zapojíme.
V pátek 24. května bude ambulance Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi v Hradci králové z provozních důvodů uzavřena. Kontaktovat nás můžete na telefonu: 774 855 749.