Listopad v Aufori ve znamení štědrosti

Mgr. Adéla Bergmannová
Už potřetí se pracovníci Aufori zapojili do aktivit spojených s Giving Tuesday, tedy světovým
dnem štědrosti a dobrých skutků. U nás to nebyl jen jeden den, ale celý listopad se nesl
v tomto duchu a zahrnoval různé činnosti, počínaje naší účasti v potravinové sbírce až po
rozdávání malých balíčků v ulicích Královéhradeckého kraje.

Vezmeme to ale po pořádku

Vše odstartovala začátkem měsíce spuštěná sbírka s názvem Nikdy není pozdě začít se těšit do školy. Cílem této sbírky je podpořit tým pedagogů Aufori, který pomáhá ohroženým dětem na Hradecku a Náchodsku s přípravou do školy a plněním školních povinností. Ročně takto pomáháme více než stovce dětí a usilujeme o to, aby škola nebyla jen povinnost, ale aby je také bavila. Sbírka i nadále běží, takže nás můžete podpořit zde.
 
Zároveň jsme na našich stránkách otevřeli sbírku individuálních vánočních dárků pro děti ohrožené chudobou. Během podzimu naši pracovníci zjišťovali, co by si děti přály od Ježíška – někdy se ptali rodičů, někdy se na to ptali přímo dětí a sešlo se nám krásných 108 dárků. Děti si přály různé věci – hračky, oblečení, kosmetiku nebo knížky.
Leckdy to pro ně může být jediný dárek, který si pod stromečkem rozbalí, a proto s velkou radostí můžeme říci, že se všechny dárky vybraly a těm, kdo se zapojil, patří velké díky.

Tím jsme ale neskončili

11. listopadu se v celé České republice konala potravinová sbírka, do které se se již po několikáté zapojili i naši pracovníci. Potraviny  darované v rámci této sbírky jsou pro lidi, kteří se ocitli v těžké životní situaci a potřebují pomoci. Pracovníci Aufori pomáhali vybírat potraviny ve dvou městech – v Jičíně a Hradci Králové.

 

Je vidět, že lidem není lhostejný život ostatních, protože v listopadové sbírce se vybralo zatím nejvíce potravin doposud, konkrétně 562 tun potravin a 62 tun drogerie.

A závěr listopadu patřil Giving Tuesday

Ten tento rok připadl na úterý 28. 11. 2023. Už během léta jsme přemýšleli, jak bychom tento den pojali a čím bychom mohli lidem udělat radost a obdarovat je. Rozhodli jsme se, že vyrobíme „losy štěstí. U našich losů se nevyhrávaly peníze, ale každý po setření losu našel citát, který ho měl potěšit a zlepšit den. Balíček s losem obsahoval i něco sladkého v podobě čokolády. Za tento dar děkujeme Tesco Atrium Hradec Králové. Balíčky jsme rozdávali po celém Královéhradeckém kraji, například v Hradci Králové, Jaroměři, Náchodě, Polici nad Metují, Novém Bydžově, Nové Pace nebo Trutnově.
 
 
 
Měsíc štědrosti je tento rok za námi, v dobrých skutcích ale pokračujeme a pomalu přemýšlíme nad tím, co pro vás připravíme příští rok.