Dobročinný bazar v Náchodě

tým pracovníků aufori
V loňském roce byla Aufori oslovena zástupci Církve bratrské v Náchodě jako organizace, kterou si vybrali a rádi by na ni věnovali výtěžek ze svého dobročinného bazaru. Bazárek je tradiční aktivitou sboru Církve bratrské a až dvakrát ročně ho pořádá již od roku 2006.

Tato nabídka nás mile překvapila a bez váhání jsme začaly vymýšlet konkrétní věc, na kterou by se dal výtěžek použít. Nakonec vyhrála možnost pořízení osobního auta pro kolegyně na Náchodsko.

Pedagožky a sociální pracovnice pravidelně dojíždí za rodinami a jednotlivci i do malých obcí, které jsou často špatně dostupné hromadnou dopravou a z tohoto důvodu je možnost využití auta velkou časovou úsporou.
Bazárek se konal od 11. do 15. září. Před zahájením samotného prodeje se konal sběr nejrůznějších věcí, které je možné si tam za symbolickou částku koupit a přispět tak na dobrou věc. Věci k prodeji jsou sbírány církví od jejích členů, občanů, dalších organizací apod. I my v Aufori jsme se snažili tento sortiment rozšířit a požádali jsme tak naše zaměstnance, své blízké, ale i veřejnost, aby nám případně věci, které nebudou postrádat, ale u někoho dalšího by mohla najít využití, nosili. Díky tomu, že se sešlo velké množství věcí, jsme i my mohli trochu přispět.
 
Prodej začínal v úterý v 11 hodin, kdy už tradičně před branou stála dlouhá fronta zájemců, kteří se nemohli dočkat, až najdou ty nejlepší úlovky. Tento prodej, ale i nadšení zákazníků trval až do pátečního odpoledne. Na zajištění celotýdenní akce se podílelo obdivuhodných 70 dobrovolníků a nakoupit si přišlo 730 zákazníků. Ani naši pracovníci nezůstávali v tomto týdnu pasivní. I oni našli kousky v bazárku, který obohatil jejich šatník, knihovnu, nebo využili výborné místní kavárničky, jejíž výtěžek se také přidal k celkové částce.
Díky této akci se za prodej věcí v bazárku, od dárců a výtěžku z kavárny vybralo krásných 196 000 Kč.
Naše paní ředitelka, Lenka Matoušková, byla pozvána, aby si informaci o vybrané částce přijela poslechnout na nedělní mši a měla tak i možnost poděkovat členům sboru osobně. S využitím darovaných peněz jsme nechtěli otálet a už na konci loňského roku bylo vybráno auto, které mohou začít kolegyně v novém roce využívat pro své cesty za klienty.
 
Tímto bychom ještě jednou rádi poděkovali všem dobrovolníkům, kteří se na zajištění celého týdne podíleli. Děkujeme.
V pátek 24. května bude ambulance Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi v Hradci králové z provozních důvodů uzavřena. Kontaktovat nás můžete na telefonu: 774 855 749.