Díky vám i chudé děti měly krásné Vánoce

Kapesní šachy pro 13letého Standu, koloběžky pro Terezku, Sebíka, Damiána a Tadeáše, deset různých panenek nebo také knihu o truhlářství pro 15letého Láďu. Celkem 111 dárků, které jsme díky vám shromáždili ve vánoční sbírce.
Dárky byly určeny dětem z rodin, s nimiž spolupracujeme. Všechny tyto děti spojuje jedna věc – jejich přání a sny se často neplní . Naopak spolu s rodiči řeší, zda mají kde bydlet i příští měsíc nebo zda budou mít dostatek jídla.
Díky vám jsme tak mohli právě těmto dětem ukázat, že na jejich snech také záleží a co víc, že jsou stejně důležité jako přání ostatních, protože Ježíšek dává dárky všem. Díky vám se podařilo rozzářit 111 dětských očí.
Ještě před Vánoci jsme dárky rozvezli do všech koutů Královéhradeckého kraje. Pořizovali je jednotlivci, páry, ale i celé party přátel, kolegů nebo spolužáků. Jako v případě kytary pro 15letou Sáru, jezdecké helmy pro 16letého Pavla nebo tří dárků pro tři sourozence, které jsme si vyzvedli těsně před Vánoci v 1.B Gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové.
 
Zpětná vazba, kterou nám některé rodiny zasílaly, byla všeříkající. Například Pavel (15 let) si moc přál helmu na koně. Z dárku byl úplně nadšený: „Je skvělé, že mám konečně svou vlastní helmu a nemusím si ji půjčovat. Navíc mi tahle skvěle padne a nikde mě netlačí“. Může se tak věnovat tomu, co ho baví a mít svou vlastní helmu jako ostatní děti. Zase o kousek víc zapadne mezi vrstevníky.
 
Některé děti pod stromečkem nevěřily vlastním očím, některé měly dokonce v očích slzy radosti a štěstí. Jeden chlapec, který dostal své vysněné triko, běhal po bytě a radostí se nemohl ani zastavit. Jedna maminka samoživitelka nám napsala, že radostí plakaly u stromečku všichni – ona i děti.
Když jsme v lednu přijeli na pravidelné návštěvy do některých rodin, vítaly nás děti a netrpělivě a s nadšením nám ukazovaly, jaké skvělé dárky pod stromeček dostaly. A že to je poprvé přesně to, co si přály. Byly to dárky od vás.
Takových podobných zážitků máme ještě mnohem více, ani se nám do článku nevejdou. A o tom tyto Vánoce byly – pomohli jste vykouzlit nejen radostnou chvíli, ale dokázali jste svým jedním dárkem navíc spojit rodiny, dát jim pocit sounáležitosti, radosti a splněných snů.