Příběhy z praxe

Čtyři dny plné výzev jsme zdolali jako jeden tým

tým pracovníků Aufori
Příběhy z praxe
Mnoho dětí, se kterými se v Aufori setkáváme, opakovaně zažívá pocit selhání. Ve škole, doma nebo i ve skupině vrstevníků. Dost často si pak nevěří. Je těžké je přesvědčit, že mohou dokázat více, než si možná sami myslí. Akce „Čtyři dny na cestě“ jim v tom může pomoci.
 
Na prodloužený víkend plný dobrodružství vyrážíme s teenagery pravidelně v období podzimních prázdnin. S batohem na zádech překonáváme čtyři dny plné výzev i překážek.
 
Letos jsme se na konci října vydali do Jizerských hor. 4 chlapci, 2 dívky a 4 dospěláci. Vyzkoušeli jsme si nocování v komfortní chalupě, ale také v netradičním týpí a kouzelné jurtě. Byli jsme okouknout start Jizerské padesátky, prošli si libereckou ZOO a zdolali Ještěd, zahalený do mlhy. Na jeho vrcholku jsme zažili dokonce první letošní sníh.
 
Počasí bylo celé čtyři dny výzva sama o sobě. Nenechali jsme se ale odradit a výlety jsme podnikali v dešti, větru i mlze. A přestože to bylo chvílemi náročné, neopouštěla nás dobrá nálada. Hodně jsme si povídali, hráli hry, pomáhali si a prakticky všechno jsme dělali společně. Na akci jedeme jako jedna parta, jako jeden tým.
 
Už teď se těšíme a plánujeme, kam na dobrodružnou výpravu vyrazíme příští rok.