Příběhy z praxe

Co dobrého Aufori přinesl koronavir? Sociální podnikání Švadlenky

tým pracovníků Aufori
Příběhy z praxe

 

Švadlenky odstartovaly 3. prosince 2020 spuštěním webových stránek www.svadlenky.com, na kterých můžete podpořit švadlenky svými objednávkami. Každý zákazník tak každým svým nákupem přispívá k sociálnímu začlenění lidí, kteří i přes své potíže chtějí pracovat a žít lépe.

 

Švadlenky pomáhají lidem, kteří se ocitli ve finanční nouzi a potřebují práci. Své uplatnění na trhu práce však nachází z nejrůznějších důvodů obtížně. Právě těmto lidem dávají Švadlenky novou šanci.

Jak to všechno začalo?

 

Na jaře, kdy vypukla první vlna epidemie, jsme nakoupili 5 šicích strojů a dali práci 5 našim klientkám. Spousta našich klientů v Aufori přišla kvůli pandemické krizi o své už tak nízké příjmy, a tak příležitost přivydělat si šitím roušek, oslovené klientky uvítaly. Práce je bavila, měly zájem v ní pokračovat a nám celý projekt připadal velmi smysluplný. Tak jsme založili sociální podnikání Švadlenky.
 

Naše první švadlenka

První švadlenkou se stala paní Iveta, která žije nedaleko Hradce Králové. Život se jí obrátil naruby, když se jí stala před 13 lety dopravní nehoda. Zdravotní následky úrazu jí komplikují život dodnes. Přes všechny nesnáze se paní Iveta ale nevzdala a snažila se pracovat i nadále. Velmi přivítala možnost zapojit se do našeho projektu – nejprve na jaře a nyní znovu před Vánoci. Finance, které díky Švadlenkám vydělá, plánuje využít hlavně pro svého 16letého vnuka, o kterého obětavě pečuje od raného dětství, a na běžné provozní náklady domácnosti.
 
Paní Iveta pro vás nyní šije originální roušky. My v Aufori vám je pak pečlivě zabalíme jako malý dárek, který potěší a udělá radost na první pohled, a pošleme poštou nebo předáváme osobně v Hradci Králové nebo Jaroměři. Na příští rok plánujeme rozšíření našeho týmu švadlenek i nové portfolio výrobků. Doufáme, že v duchu našeho motta i „odvážným švadlenkám štěstí bude přát“. 
 
Sociální podnikání Švadlenky provozuje nezisková organizace Aufori z Hradce Králové. Na jejich vzniku se také významně podíleli Marek Chaloupka (koncept, design & web) a Kateřina Klapalová (copywriting). Děkujeme oběma za velké
předvánoční nasazení i důvěru, že rozjet Švadlenky má velký smysl! Děkujeme také Leoně Zemanové, která pro Švadlenky roušky nafotila jako modelka!