Příběhy z praxe

Aktivní odpoledne ve Fly Zone pro 16 dětí a 7 rodičů

Bc. Michaela Hidvéghy, sociální pracovnice programu podpory rodiny
Příběhy z praxe
Jak už je v Aufori zvykem, i letos jsme v prvním pololetí zorganizovali zimní variantu akce „Baví se celá rodina“. Obvykle se koná akce po vysvědčení dětí, ale tentokrát jsme ji uskutečnili až v době jarních prázdnin. Naším cílem je ukázat rodičům a dětem, jak je možné trávit volný čas.
 
Jelikož v březnu bývá mnohdy ještě sychravé počasí, nebylo pro nás snadným úkolem vymyslet aktivitu, kterou by si užily mladší, ale i starší děti. Ale nakonec jsme udělali nejlépe, jak jsme mohli! Díky zvýhodněným podmínkám a vstřícnému jednání majitele Fly zóna Parku jsme mohli pořádat akci právě u nich. Dorazilo celkem 16 dětí a 7 rodičů.
 
Hned na začátku jsme si řekli průběh celé akce, pravidla Fly zóny a ukázali jsme si prostory, v kterých se budeme pohybovat. A hned potom začala volná zábava pro děti.
Děti skákaly, běhaly, lezly a bylo báječné se na ně dívat. Děti využily například trampolínovou arénu s basketbalovými koši, horolezeckou stěnu, olympijskou stěnu, Twister – točící se rameno a mnoho dalších atrakcí.
Svojí účastí nás potěšily i děti, které mnohdy nikam nechodí a svůj volný čas tráví převážně doma u počítače či telefonu. Když jsme se dětí zeptali, jak se jim akce líbila, padaly od nich výrazy a věty jako „hustý“, „masakr“, „to byla ta nejtěžší věc, kterou jsem kdy v životě zažil“, „chci tu být už napořád“. Rodiče i my pracovníci, jsme nestíhali koukat, kolik energie mají ty naše děti. „Kéž by takhle lítaly každý den. Byly by dřív unavené a chodily by dřív spát“, řekla maminka od dvou sourozenců.
 
Je důležité vyzdvihnout i to, že všechny děti dodržovaly pravidla, která jsme si na začátku řekli, a díky skvělé spolupráci dětí jsme nemuseli řešit žádné problémy. Po celou dobu měli účastníci k dispozici dostatek tekutin na osvěžení a „dobití baterek“. Po vyčerpání energie přišla na řadu pizza, kterou nám připravila Fly zona, a předání balíčků s dárečky. Člověk by si mohl říct, za co děti dostaly od nás balíček. Ale u nás v Aufori bereme úsměv a radost dětí jako úspěch, který je potřeba ocenit. Usměv a radost je přesně ten důvod, proč tohle děláme a proč nás to baví! Bylo to prostě boží!